Profesjonalne Mierniki Agile™
(PMA™)

Poznaj szeroki wachlarz mierników stosowanych przez organizacje pracujące w podejściu agile, opisz konkretnymi liczbami efektywność zespołu i rezultaty (outcomes) jego pracy, pokaż interesariuszom w ciekawy sposób sukces produktu na rynku. 

Profesjonalne Mierniki Agile™

Zapraszamy Cię serdecznie na 1 dniowe szkolenie, którego celem jest zapoznanie uczestników z szerokim wachlarzem mierników stosowanych w podejściu agile oraz nauczenie korzystania z nich przy podejmowaniu decyzji opartych na faktach. Nauczysz się mierzyć efektywność zespołu, jakość i skuteczność jego pracy oraz co najważniejsze - skuces produktu na rynku. To co przekazujemy uczestnikom naszych szkoleń stosujemy na codzień pracując z naszymi zespołami i organizacjami - otrzymasz od nas wiedzę i materiały przetestowane w praktyce.

Najbliższe szkolenie

Szkolenia dla wszystkich osób pracujących w zwinnych zespołach oraz wspierających zwinne zespoły: Scrum Master, Deweloper, Product Owner, Agile Coach, Agile PM, Head of Agile, Team Leader, menadżer współtworzący zwinną organizację pracy

 • intensywne 1 dniowe szkolenie online
 • Data: 27.03.2023 (poniedziałek)
 • Start o 9:00, zakończenie około 17:00
 • Koszt: 1 299 zł netto

Ilość miejsc ograniczona

zAPISZ SIĘ Powiadom mnie o innych terminach

27 marzec

koszt: 
1299 zł

Strategia wdrażania mierników 

W tym bloku dowiesz się w jaki sposób zaplanować proces wdrażania mierników w Twojej organizacji, od czego zacząć, jakich błędów się wystrzegać, jakich antywzorców nie kopiować. Pokażemy Ci przykłady wdrożenia mierników w kilku organizacjach, jak zostało to zaplanowane, jaki zestaw mierników wykorzystano oraz jakie narzędzia wykorzystano do zbierania i prezentacji danych. 

Co zyskasz:
- będziesz potrafił zaplanować wdrożenie mierników w swojej organizacji krok po kroku
- zapoznasz się z przykładami wdrożeń mierników w różnych organizacjach

Mierniki na przykładach

Zapoznamy Cię z gotowymi zestawami mierników w podziale na kategorie np. produkt, proces, zespół, technologia. Będziesz mieć również okazję przećwiczyć interpretację wartości mierników oraz prowadzenie rozmów w oparciu o fakty.

Co zyskasz:
- otrzymasz gotowe do zastosowania zestawy mierników w Twoim zespole / organizacji
- przećwiczysz interpretację wartości mierników oraz prowadzenie rozmów w oparciu o fakty
- na kolejnej rozmowie rekrutacyjnej będziesz potrafił odpowiedzieć na pytanie: "po czym poznać, że Scrum Master wykonuje dobrą robotę?"

Ocena dojrzałości agile

Agile nie jest celem, tylko drogą. Warto zatrzymać się czasem i zobaczyć gdzie jesteśmy, czy podążamy we właściwym kierunku. W tym bloku chcielibyśmy Ci pokazać jak dokonać tzw. assesmentu agile w zakresie:  doskonałości technicznej, jakości dostarczanego produktu, doświadczenia użytkownika (UX), dynamiki zespołu, właścicielstwa produktu i sposobu pracy (framework). 

Co zyskasz:
- dowiesz się jakie obszary organizacji powinny się zmieniać przy wdrażaniu podejścia agile, co należy obserwować
- dostaniesz gotowe narzędzia do oceny swojego zespołu i agilowej dojrzałości organizacji

Przykłady

Podczas szkolenia dzielimy się zgromadzoną przez lata wiedzą i doświadczeniem. Otrzymasz od nas gotowe do zastosowania zestawy mierników w Twoim zespole / organizacji.

Praktyka czyni mistrza, zatem w trakcie szkolenia będziesz mieć okazję samodzielnie interpretować mierniki oraz ćwiczyć podejmowanie decyzji opartych o fakty.  

Zdobędziesz bezcenną dla Twojej organizacji wiedzę, będziesz potrafił zaproponować zestaw mierników i sposób ich wdrożenia. Otrzymasz od nas narzędzia do oceny poziomu dojrzałości zespołu lub organizacji, przez co Twoje rozmowy z osobami decyzyjnymi i interesariuszami już nigdy nie będą takie same. 

Najefektywniejsza nauka jest zawsze przez zabawę, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie dużo ciekawych, aktywizujących zadań. Nuda? To nie na naszych szkoleniach!

Szkolenie jest dedykowane dla:

 • Managerów, Team Leaderów, Dyrektorów pracujących z zespołami agile, aby lepiej zrozumieli jak mierzyć skuteczność dotychczasowych wysiłków zwinnych transformacji
 • Scrum Masterów / Agile Coachów, aby wesprzeć miernikami usprawnienia zespołów i organizacji, przestawić transformację na właściwe tory
 • Product Ownerów, aby zrozumieli jak ważne są mierniki w zarządzaniu produktem
 • każdego zainteresowanego tematyką mierników w podejściu agile

Nie wiesz czy to szkolenie jest dla Ciebie? 

Napisz do nas

Trenerzy

agileFit - to  nasz duet Marcin Kępka i Mariusz Baranowski.   Jesteśmy praktykami, którzy pragną dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze "zwinną" społecznością. Trudne pytania i niekonwencjonalne pomysły to nasza siła, która pcha nas i nasze zespoły do zwycięstwa. 

Marcin Kępka

Agile Coach & Scrum Master z sercem do ludzi i cierpliwością do zmian.

Od ponad 20 lat pracuję w IT w obszarze wytwarzania oprogramowania. Miałem okazję pomóc wielu zespołom na ich drodze do efektywności poprzez holistyczne spojrzenie na proces wytwórczy oraz nasze ludzkie, czasami zapomniane - potrzeby. 

Mariusz Baranowski

Certyfikowany Scrum Master & freak agilowy 

 Mocno wierzę, że nieefektywna komunikacja jest najczęstszym problem spotykanym w zespołach i organizacji, a jednocześnie najmocniej ona wpływa na ich sukces. Dlatego tworzę zgrane i zmotywowane zespoły zdolne do stawienia czoła biznesowym wyzwaniom.

Więcej o nas dowiesz się na stronie

O nas

Koszt szkolenia

Koszt szkolenia zawiera:

 • 1 dniowe szkolenie online (z przerwą na obiad)
 • materiały szkoleniowe zawierające potężną porcję wiedzy i inspiracji
 • certyfikat ukończenia szkolenia PMA™
 • dostęp do grupy facebook gdzie będziemy mogli kontynuować dalszą znajomość i prowadzić ciekawe rozmowy
 • świetną zabawę i naukę w doborowym towarzystwie

Ilość miejsc ograniczona

zAPISZ SIĘ

1299 zł
netto

Pytania

  Śmiało do nas napisz, z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie!

agileFit
Marcin Kępka & Mariusz Baranowski

Napisz do nas

Jeśli masz pytania zadzwoń do nas pod numer: 519 520 878

Napisz do nas

Thank you! Your message has been sent.
Unable to send your message. Please fix errors then try again.