Profesjonalne Mierniki Agile™
(PMA™)

Poznanie szerokiej gamy metryk wykorzystywanych przez organizacje pracujące w podejściu zwinnym, opisanie konkretnymi liczbami efektywności zespołu i rezultatów (wyników) jego pracy, pokazanie interesariuszom w ciekawy sposób sukcesu produktu na rynku.

Profesjonalne Mierniki Agile™

Serdecznie zapraszamy na 1-dniowe szkolenie, którego celem jest zapoznanie uczestników z szerokim wachlarzem metryk wykorzystywanych w podejściu zwinnym oraz nauczenie ich wykorzystywania do podejmowania decyzji opartych na faktach. Nauczysz się mierzyć efektywność zespołu, jakość i wydajność jego pracy oraz, co najważniejsze, sukces produktu na rynku. To, co przekazujemy uczestnikom naszych szkoleń, stosujemy na co dzień pracując z naszymi zespołami i organizacjami - otrzymasz wiedzę i materiały sprawdzone w praktyce.

Nadchodzące terminy szkoleń

Szkolenie dla wszystkich osób pracujących w zespołach zwinnych i wspierających zespoły zwinne: Scrum Master, Developer, Product Owner, Agile Coach, Agile PM, Head of Agile, Team Leader, manager współtworzący zwinny workflow

 • Intensywne 1-dniowe szkolenie online
 • Start o 9:00 rano, koniec około 5:00 po południu.

20.06.2023

>> wtorek <<
zrealizowane

10.10.2023

>> WTOREK <<
zapisz się

liczba miejsc ograniczona

powiadom o innych terminach

Strategia wdrażania mierników 

W tym bloku dowiesz się w jaki sposób zaplanować proces wdrażania mierników w Twojej organizacji, od czego zacząć, jakich błędów się wystrzegać, jakich antywzorców nie kopiować. Pokażemy Ci przykłady wdrożenia mierników w kilku organizacjach, jak zostało to zaplanowane, jaki zestaw mierników wykorzystano oraz jakie narzędzia wykorzystano do zbierania i prezentacji danych. 

Co zyskasz:
- będziesz potrafił zaplanować wdrożenie mierników w swojej organizacji krok po kroku
- zapoznasz się z przykładami wdrożeń mierników w różnych organizacjach

Mierniki na przykładach

Zapoznamy Cię z gotowymi zestawami mierników w podziale na kategorie np. produkt, proces, zespół, technologia. Będziesz mieć również okazję przećwiczyć interpretację wartości mierników oraz prowadzenie rozmów w oparciu o fakty.

Co zyskasz:
- otrzymasz gotowe do zastosowania zestawy mierników w Twoim zespole / organizacji
- przećwiczysz interpretację wartości mierników oraz prowadzenie rozmów w oparciu o fakty
- na kolejnej rozmowie rekrutacyjnej będziesz potrafił odpowiedzieć na pytanie: "po czym poznać, że Scrum Master wykonuje dobrą robotę?"

Ocena dojrzałości agile

Agile nie jest celem, tylko drogą. Warto zatrzymać się czasem i zobaczyć gdzie jesteśmy, czy podążamy we właściwym kierunku. W tym bloku chcielibyśmy Ci pokazać jak dokonać tzw. assesmentu agile w zakresie:  doskonałości technicznej, jakości dostarczanego produktu, doświadczenia użytkownika (UX), dynamiki zespołu, właścicielstwa produktu i sposobu pracy (framework). 

Co zyskasz:
- dowiesz się jakie obszary organizacji powinny się zmieniać przy wdrażaniu podejścia agile, co należy obserwować
- dostaniesz gotowe narzędzia do oceny swojego zespołu i agilowej dojrzałości organizacji

Galeria po szkoleniu

Podczas szkolenia dzielimy się zgromadzoną przez lata wiedzą i doświadczeniem. Otrzymasz od nas gotowe do zastosowania zestawy mierników w Twoim zespole / organizacji.

Praktyka czyni mistrza, zatem w trakcie szkolenia będziesz mieć okazję samodzielnie interpretować mierniki oraz ćwiczyć podejmowanie decyzji opartych o fakty.  

Zdobędziesz bezcenną dla Twojej organizacji wiedzę, będziesz potrafił zaproponować zestaw mierników i sposób ich wdrożenia. Otrzymasz od nas narzędzia do oceny poziomu dojrzałości zespołu lub organizacji, przez co Twoje rozmowy z osobami decyzyjnymi i interesariuszami już nigdy nie będą takie same. 

Najefektywniejsza nauka jest zawsze przez zabawę, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie dużo ciekawych, aktywizujących zadań. Nuda? To nie na naszych szkoleniach!

Szkolenie jest dedykowane dla:

 • Managerów, Team Leaderów, Dyrektorów pracujących z zespołami agile, aby lepiej zrozumieli jak mierzyć skuteczność dotychczasowych wysiłków zwinnych transformacji
 • Scrum Masterów / Agile Coachów, aby wesprzeć miernikami usprawnienia zespołów i organizacji, przestawić transformację na właściwe tory
 • Product Ownerów, aby zrozumieli jak ważne są mierniki w zarządzaniu produktem
 • każdego zainteresowanego tematyką mierników w podejściu agile
Napisz do nas

Trenerzy

agileFit - to nasz duet Marcin Kępka i Mariusz Baranowski. Jesteśmy praktykami, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze społecznością "agile". Trudne pytania i nieszablonowe pomysły to nasza siła, która pcha nas i nasze zespoły do sukcesu.

Marcin Kępka

Agile Coach & Scrum Master z sercem do ludzi i cierpliwością do zmian.

Od ponad 20 lat pracuję w IT w obszarze tworzenia oprogramowania. Miałem okazję pomóc wielu zespołom na ich drodze do wydajności poprzez holistyczne spojrzenie na proces produkcyjny i nasze ludzkie - czasem zapomniane - potrzeby.

Mariusz Baranowski

Certyfikowany agile coach i scrum master Agile Coach ICP-ACC Scrum Master PSM II / PSPO II / PAL-I / PAL-EBM / PSK / PSP. 

Głęboko wierzę, że efektywna komunikacja jest najczęstszym problemem napotykanym w zespołach i organizacjach, a jednocześnie ma największy wpływ na ich sukces. Dlatego tworzę zgrane i zmotywowane zespoły zdolne do stawiania czoła wyzwaniom biznesowym

Więcej informacji na nasz temat można znaleźć na stronie

naPISZ DO NAS

Koszt szkolenia

Koszt szkolenia zawiera:

 • 1 dniowe szkolenie online (z przerwą na obiad)
 • materiały szkoleniowe zawierające potężną porcję wiedzy i inspiracji
 • certyfikat ukończenia szkolenia PMA™
 • dostęp do grupy facebook gdzie będziemy mogli kontynuować dalszą znajomość i prowadzić ciekawe rozmowy
 • świetną zabawę i naukę w doborowym towarzystwie

Ilość miejsc ograniczona

zAPISZ SIĘ

1299 zł
netto

Pytania

  Śmiało do nas napisz, z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie!

agileFit
Marcin Kępka & Mariusz Baranowski

Napisz do nas

Jeśli masz pytania zadzwoń do nas pod numer: 519 520 878

Napisz do nas

Thank you! Your message has been sent.
Unable to send your message. Please fix errors then try again.